Bank

Karty płatnicze VISA CLASSIC

Karty VISA CLASSIC

Szybkie i wygodne zakupy na wyciągnięcie ręki.

Płać kartą zbliżeniową VISA payWave za zakupy do 100 zł – szybciej niż gotówką, bez użycia kodu PIN.

Karta VISA payWave to wygodna i bezpieczna alternatywa dla gotówki. To połączenie karty debetowej z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych. Przeznaczona jest dla osób, które cenią stały dostęp do swoich pieniędzy oraz wygodę i szybkość płatności bezgotówkowych.

Karta zbliżeniowa VISA payWave to:

 • łatwe i szybkie płacenie za zakupy z wykorzystaniem funkcjonalności zbliżeniowej,
 • bezpieczeństwo transakcji,
 • stały dostęp do swoich pieniędzy,
 • możliwość płatności w Internecie.

Karta VISA payWave umożliwia Ci płatność zbliżeniową do kwoty 100 zł. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, losowo wybrane przez system transakcje do tej kwoty i wszystkie powyżej 100 zł wymagają podania kodu PIN bądź autoryzacji podpisem.

Koszt wydania karty: 0 zł

Limity karty:

 • maksymalny limit pojedynczej transakcji zbliżeniowej bez użycia kodu PIN  – 100zł
 • maksymalny dzienny limit dla transakcji gotówkowych – 5 000 zł
 • maksymalny dzienny limit dla transakcji bezgotówkowych – 20 000 zł

Zbliżeniowe karty VISA payWave są akceptowane w całej Polsce i na świecie. Aktualna lista partnerów akceptujących karty zbliżeniowe VISA znajduje się na stronie internetowej www.visa.pl

Do karty otrzymasz bezpłatne ubezpieczenie PAKIET BEZPIECZNA KARTA

 

W wypadku zgubienia lub kradzieży karty należy dokonać jej zastrzeżenia. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • telefonicznie poprzez Infolinię (tel.: +48 86 215 50 50)*,
 • telefonicznie, za pośrednictwem ogólnopolskiego systemu zastrzegania kart (tel.: +48 828 828 828)*,
 • osobiście w placówce Banku,
 • za pośrednictwem portalu kartowego,
 • osobiście w innym banku uczestniczącym w systemie VISA
Od momentu zastrzeżenia karty Bank ponosi odpowiedzialność za nieuprawnione transakcje dokonane przy jej użyciu.
 *opłata za połączenie wg taryfy operatora
 
 
Korzystając z kart należy zawsze przestrzegać poniższych zasad:
 
 1. Nigdy nie zapisuj numeru PIN na karcie. Najlepiej zapamiętaj go i zniszcz kopertę z PIN-em. Pamiętaj, że jeśli kartą z zapisanym na niej kodem zostanie dokonana nieuprawniona transakcja – reklamacja nie będzie uwzględniona przez bank. 
 2. Sprawdzaj wnikliwie miesięczne zestawienia transakcji kartowych otrzymywanych z banku w formie wyciągu. Tylko w ten sposób możesz wykryć, że złodziej skopiował Twoją kartę i używa jej do oszustw. Ogranicz liczbę posiadanych kart, a nieużywane karty najlepiej zostaw w bezpiecznym miejscu w domu lub po prostu zrezygnuj z nich.
 3. Zawsze zasłaniaj ręką klawiaturę bankomatu lub PIN Pada przy wpisywaniu kodu PIN. Niektórzy oszuści montują kamery w bankomacie lub jego pobliżu, dzięki czemu mogą podejrzeć jak wpisujesz kod i użyć go do nieuprawnionej transakcji.
 4. Nie korzystaj z podejrzanie wyglądającego bankomatu. Jednym ze sposobów dokonywania nieuprawnionych transakcji jest montowanie nakładki na otwór do umieszczania w nim karty w celu sczytania paska magnetycznego. Jeśli wygląd bankomatu budzi Twoje wątpliwości lepiej skorzystaj z innego urządzenia.
 5. Zastrzeż kartę jeśli ją zgubisz lub zostanie skradziona. Zrób to natychmiast w swoim banku. Wskazane jest zapisać w łatwo dostępnym miejscu numer kontaktowy do Call Center, gdzie można zastrzec kartę.
 6. Podczas płacenia w punkcie handlowo-usługowym nie spuszczaj karty z oka. Wiele punktów wyposażonych jest już w przenośny terminal i sprzedawca nie musi zabierać Twojej karty i oddalać się z nią w celu dokonania płatności. Jeśli nie ma takiej możliwości – lepiej udaj się razem ze sprzedawcą.
 7. Pamiętaj, aby nie pozwalać na wykonywanie kserokopii Twojej karty przez kogokolwiek. Twoje dane osobowe w połączeniu z danymi z karty płatniczej pozwalają na realizację dowolnej transakcji w internecie. Pamiętaj, żaden bank nigdy nie wysyła do swoich klientów pytań dotyczących haseł lub innych poufnych danych ani próśb o ich aktualizację. 

Kartę możesz aktywować także Placówce Banku BPS.

Karty wznowione oraz duplikaty możesz również aktywować w bankomacie – wystarczy wykonać dowolną transakcję z użyciem numeru PIN.


W przypadku problemów z aktywowaniem karty zapraszamy do kontaktu z Infolinią pod numerem telefonu: +48 86 215 50 00, czynną 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora).

 
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących dokonywania transakcji kartami VISA kliknij tutaj