Wygodne i przydatne funkcjonalności

Usługi i e-Urząd

Blue Cash

BlueCash – szybka gotówka w kilka minut!
Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania i produkty bankowe, które mogą być dostępne dosłownie w każdym miejscu, o każdej porze i we wszystkich kanałach elektronicznych. Blue Media S.A. jest krajową instytucją płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności BlueCash.

System BlueCash umożliwia realizowanie przelewów natychmiastowych między odbiorcami różnych banków, dostępny przez 24 godziny na dobę oraz przez 7 dni w tygodniu.

Przelew ekspresowy między kontami w różnych bankach następuje nawet w ciągu 15 sekund! – dzięki temu nie musimy martwić się, czy pieniądze dotrą w wyznaczonym czasie. BlueCash wysyła przelewy w nocy, w święta czy w dni wolne od pracy!
Obecnie system BlueCash rozwijany jest niemal na całym świecie – dlatego praktycznie z każdego miejsca na Ziemi można dokonać szybkiej transakcji bezgotówkowej,
Maksymalna kwota jednorazowego przelewu to 20.000 zł

BlueCash – szybko, sprawnie i wygodnie!
Jak skorzystać z systemu szybkich przelewów BlueCash? Bardzo prosto! Mianowicie można tego dokonać poprzez bankowość elektroniczną. Jeśli taka usługa jest aktywna, to w formularzu do wypełnienia danych przelewu znajduje się opcja wyboru: albo tradycyjnej transakcji, albo natychmiastowej w systemie BlueCash.

Sprawdź aktualną listę obsługiwanych banków > https://platnosci.rachuneo.pl/#!/obslugiwane-banki

Płatności krajowe

Płatności krajowe

Płatności krajowe w PLN są realizowane w systemie ELIXIR od poniedziałku do piątku, zgodnie z harmonogramem sesji rozliczeniowych systemu. W ramach rozliczeń ELIXIR są wykonywane w szczególności płatności na rzecz ZUS, organów podatkowych oraz polecenia zapłaty.

Płatności wysokokwotowe (tzn. powyżej 1 mln PLN) oraz inne pilne zlecenia, mogą być realizowane w systemie SORBNET. Płatności składane do realizacji w placówkach Banku do godziny 14.30 i za pośrednictwem systemu bankowości internetowej rozliczane są w tym samym dniu.

sorbnet

System Sorbnet

SORBNET należy do systemów płatności wysokokwotowych prowadzonym przez Narodowy Bank Polski.
Zaletą systemu jest możliwość szybkiego przekazania środków na rachunek w innym Banku.
Kwota dokonywanego przelewu  nie posiada ograniczeń.

System realizuje przede wszystkim operacje międzybankowe, a także wysokokwotowe przelewy pomiędzy klientami indywidualnymi.
Na życzenie Klienta poprzez SORBNET można realizować płatności na mniejsze kwoty, jednakże przelewy o wartości 1 mln i powyżej muszą być realizowane via SORBNET.

 • instytucje rozliczeniowe (KIR, KDPW)
 • centrale banków komercyjnych,
 • zrzeszenia banków spółdzielczych

Płatności SORBNET można realizować w dni robocze w placówce banku, za pośrednictwem bankowości internetowej – zgodnie z godzinami granicznymi realizacji przelewów w Banku.

Płatności składane do realizacji w placówkach Banku do godziny 14.30 i za pośrednictwem systemu bankowości internetowej go godziny 14.00 są rozliczane w tym samym dniu.

przelewy krajowe i zagraniczne

Przelewy krajowe i zagraniczne

Bank realizuje zlecenia płatnicze w walutach wymienialnych oraz w złotych polskich na zlecenie klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych prowadzących rachunki w Banku.

 • przelew SEPA
 • polecenie wypłaty

Płatności realizujemy w 12 walutachPLN, USD (dolar amerykański), EUR (waluta europejska), GBP (funt brytyjski), CHF (frank szwajcarski), AUD (dolar australijski), CAD (dolar kanadyjski), DKK (korona duńska), SEK (korona szwedzka), NOK (korona norweska), CZK (korona czeska), HUF (forint węgierski).

Przy kwotach od równowartości 20 000 zł oferujemy indywidualne negocjowanie kursów walut. Istnieje możliwość realizacji zleceń w trybie pilnym w walutach EUR, USD, GBP.

Kod BIC (SWIFT) Banku BPS – POLUPLPR.
Bank realizuje zlecenia w obrocie dewizowym za pośrednictwem następujących systemów: SWIFT, Euro Elixir oraz TARGET2.

Przelew SEPA – transakcja płatnicza realizowana przez banki działające na terytorium Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Lichtensteinu i Szwajcarii, które podpisały umowę o przystąpieniu do SEPA – SCT (SEPA Credit Transfer), spełniająca warunki:

 • waluta transakcji EUR,
 • zawiera prawidłowy numer rachunku bankowego beneficjenta oraz zleceniodawcy w standardzie IBAN, prawidłowy kod BIC,
 • koszty „SHA”,
 • tryb realizacji standardowy,
 • nie zawiera jakichkolwiek dodatkowych instrukcji płatniczych,
 • bank zleceniodawcy i bank beneficjenta przelewu są uczestnikami Polecenia Przelewu SEPA-SCT (SEPA Credit Transfer).

PRZELEW NATYCHMIASTOWY EXPRES ELIXIR

Przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy

Limit pojedynczej transakcji wynosi 10.000 zł.

BLIK

BLIK to popularny sposób płatności dostępny w aplikacji mobilnej BS Otwock EBO Mobile Pro. 

Profil zaufany, moje id

mojeID – bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online jest już dostępne w Banku Spółdzielczym w Otwocku.

wnioski online

wnioski online

Program „Rodzina 800 Plus„,
Program „Dobry Start„,
Dofinansowanie pobytu w żłobku.

Wygodne płatności
online i stacjonarne

Płać, tak jak lubisz.
Swoim Klientom udostępniamy wygodne i intuicyjne metody płatności, które pomogą w codziennych sprawunkach: BLIK, płatności zbliżeniowe, płatności telefonem lub zegarkiem, karta płatnicza, szybkie przelewy internetowe.