Bank

Western Union

Western Union

Przekazy pieniężne Western Union

System WESTERN UNION oferuje wygodny i szybki sposób przekazywania pieniędzy pomiędzy swoimi placówkami na całym świecie.

 
Pieniądze wpłacone w agencji WESTERN UNION można otrzymać po kilkunastu minutach w innej agencji WESTERN UNION w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki najnowocześniejszej technologii WESTERN UNION gwarantuje całkowite bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Pieniądze wpłacone w agencji WESTERN UNION zostaną wypłacone szybko i tylko osobie, dla której są przeznaczone. Zabezpieczenie stanowi specjalny komputerowy system bezpieczeństwa (unikalny numer kontrolny transakcji oraz hasło wybrane przez Klienta).
 
Aby skorzystać z usługi nie jest potrzebne posiadanie konta bankowego, czeków ani kart kredytowych.
 

Aby wysłać pieniądze należy zgłosić się do dowolnej agencji WESTERN UNION, wypełnić formularz wpłaty, powiadomić (np. telefonicznie) adresata o dokonaniu przekazu i przekazać mu numer kontrolny przekazu (MTCN).

Aby dokonać odbioru przesłanych pieniędzy należy po otrzymaniu powiadomienia od osoby przesyłającej zgłosić się do dowolnej, najbliższej agencji WESTERN UNION z dowodem tożsamości.

W Banku Spółdzielczym w Otwocku wpłaty i wypłaty dokonywane są w PLN.
 
System WESTERN UNION działa w ponad 200 krajach całego świata. Sieć ponad 275 000 agencji WESTERN UNION jest największą siecią międzynarodowych przekazów pieniężnych. Agencje WESTERN UNION znajdują się w bankach, na pocztach, dworcach, lotniskach, dużych sklepach spożywczych i innych dogodnych miejscach.
 
W Polsce znajduje się ponad 2.000 placówek WESTERN UNION (w tym 320 są to placówki SGB Bank S.A. w Warszawie oraz zrzeszonych Banków Spółdzielczych).
 
 
System ten umożliwia również
realizowanie krajowych przekazów pieniężnych.
 
 
Infolinia WESTERN UNION
  • Dla dzwoniących z telefonów stacjonarnych: 0 801 402 404
Aby uzyskać więcej informacji oraz zlokalizować placówkę WESTERN UNION w Polsce lub na świecie kliknij tutaj.

Pobierz aplikację
BS Otwock EBO Mobile PRO
i bankuj, gdzie chcesz!

Bankowość elektroniczna
ebo ebank online

Bankowość mobilna
ebo mobile pro

bezpieczeństwo
to podstawa!