AKTUALNOŚCI

Pomaganie jest super! Bardzo się cieszymy że mogliśmy uczestniczyć w akcji Piernikowanie Świąteczne Pomaganie na rzecz Promyczka!

Tradycyjnie w okresie Bożonarodzeniowym, w powiecie otwockim odbywa się akcja „Piernikowanie Świąteczne Pomaganie”, która wspiera podopiecznych hospicjum „Promyczek”. Akcja zdobienia pierników na rzecz Hospicjum Promyczek rozpoczęła się w 2010 roku z inicjatywy lokalnej artystki p. p. Anny Niedźwieckiej-Jędrzejewskiej, mieszkającej w gminie Wiązowna.


W pierwszych edycjach wypiekanie i zdobienie pierników odbywało się w domu p. Ani, gdzie wspólnie z córkami Kasią i Marysią wypiekały i zdobiły po kilka tysięcy pierniczków. Po kilku latach akcja się rozrosła pierniki były zdobione i pieczone przy wsparciu sąsiadów, przyjaciół Promyczka oraz wolontariuszy pierniki były pięknie ozdabiane. Przez pierwsze lata akcji, pierniki rozprowadzane były w okresie przedświątecznym podczas wydarzeń na rzecz hospicjum, w lokalnych przedsiębiorstwach oraz przy parafiach. Akcja odbywa się w trzech etapach: produkcja i wypiekanie pierników, warsztaty ze zdobienia, pakowanie i dystrybucja.